Përbërësit dhe vlerat ushqimore

Shijojeni të freskët nga frigoriferi – „Milka Schoko Snack“ ju tundon me çokollatën e saj delikate me qumësht alpin, biskotën e shkrifët me kakao dhe sidomos me kremin e freskët të qumështit!

PËRBËRËSIT

Çokollatë me qumësht (sheqer, gjalpë kakaoje, qumësht pluhur i skremuar, masë kakaoje, hirrë pluhur e ëmbël, yndyrë qumështi, emulsifikues (lecitinë soje, E 476), aromatizues)), qumësht i paskremuar 28%, sheqer, yndyrë palme, miell gruri, vezë të lëngshme*, proteina qumështi (2,9%), shurup glukoze-fruktoze, qumësht pluhur i paskremuar (1,4%), niseshte patateje, kakao pluhur me pak yndyrë (0,9%), emulsifikues (mono- dhe digliceride të acideve yndyrore), tharme (difosfate, karbonate natriumi), aromatizues, kripë.
Mund të përmbajë arra
* Vezë fushe.

VLERAT USHQIMORE